newsletter
Pl
De 
12 listopada 2017 - 28 lat Mszy Pojednania

Więcej …

aktualności

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważanie o Kręgu z Krzyżowej” - najnowsza publikacja Fundacji „Krzyżowa” oraz Fundacji Konrada Adenauera

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważanie o Kręgu z Krzyżowej” to najnowsza publikacja, która została wydana przez Fundację „Krzyżowa” oraz Fundację Konrada Adenauera. Wydawnictwo, które zawiera 13 tekstów, porusza zagadnienia związane z historią, programem i dziedzictwem Kręgu z Krzyżowej. Jest to efekt prac międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu, który przez rok współpracował w ramach projektu „Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla współczesnej Europy”.

Więcej …
 
||OGŁOSZENIE O PRACĘ|| Niepubliczne Przedszkole "Zielona Kraina" w Krzyżowej

Niepubliczne Przedszkole „Zielona Kraina” w Krzyżowej poszukuje

Nauczycielki/Nauczyciela wychowania przedszkolnego

Praca od zaraz

Do zadań nowozatrudnionej osoby należeć będzie:

  • prowadzeniu grupy przedszkolnej,
  • pomoc w realizacji programu dydaktycznego,
  • opieka nad dziećmi.
Więcej …
 
Historia z ludzką twarzą – projekt „Polskie rodziny w wirze historii” - Krzyżowa, 10-17 grudnia 2017

W dniach 10-17 grudnia 2017 r. w Krzyżowej odbywają się warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu udział bierze młodzież polonijna z Winnicy (Ukraina) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie (dolnośląskie). Jeszcze przed przyjazdem do Krzyżowej, w rozmowach z bliskimi, uczestnicy poznawali losy własnej rodziny, odkrywali historie obecne w przekazie międzypokoleniowym. Podczas pobytu w Krzyżowej przy pomocy technik dramowych młodzież przygląda się zebranym historiom, eksploruje je i odkrywa zawarte w nich znaczenia. W ten sposób abstrakcyjnej często historii zostaje nadana ludzka twarz, a obcowanie z nią staje się osobistym przeżyciem.

Więcej …

galeria